Łamliwe, rozdwojone paznokcie i szorstkie, wystające skórki? Wypróbuj olejowanie paznokci na ciepło i na zimno!

Nakładanie odżywek po zdjęciu hybryd czy żeli jest ryzykowne i może paradoksalnie doprowadzić do onycholizy lub ją pogłębić, czy też jeszcze silniej rozdwoić płytkę paznokcia.

Jak więc pielęgnować paznokcie i skórki w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny?

Rozwiązanie: NATURALNE OLEJE ROŚLINNE

Oleje roślinne zawierają dobroczynne kwasy tłuszczowe oraz liczne witaminy, które niezawodnie wzmacniają i uelastyczniają płytkę paznokcia, zapobiegając łamaniu i rozdwajaniu się płytki, oraz nawilżają i wygładzają skórki. Codzienna pielęgnacja paznokci i skórek naturalnymi olejami roślinnymi zdecydowanie poprawi ich kondycję i usunie z płytek przebarwienia.

Olejowanie paznokci na ciepło

Wybrany olej podgrzej w mikrofalówce lub garnku, przelej do miseczki i po prostu trzymaj w niej (nagie) paznokcie przez około 15 min. Żeby szybko zobaczyć efekty, zabieg wykonuj minimum dwa razy w tygodniu.

Olejowanie paznokci na zimno

Olej na zimno wetrzyj w skórki i płytkę paznokcia — tyle razy dziennie, ile chcesz. Nie zmywaj oleju, zaczekaj aż się wchłonie.

Najlepsze oleje na paznokcie i skórki

OLEJ JOJOBA

Olej jojoba to bogaty w białka, kwasy tłuszczowe i minerały olej roślinny, nazywany często — ze względu na swoje dobroczynne właściwości — płynnym złotem. Olej jojoba koi i nawilża, zapewniając płytce i skórkom (oraz przy okazji całym dłoniom) zdrowy i naturalnie piękny wygląd. Niekwestionowaną zaletą oleju jojoba jest lekka konsystencja i szybkie tempo wchłaniania się w skórę i płytkę.

OLEJ BAZOWY Z OLEJKIEM Z DRZEWA HERBACIANEGO

Mieszanka oleju (najlepiej oczywiście oleju jojoba chociaż niekoniecznie — wystarczy też zwykła oliwa z oliwek) z eterycznym olejkiem z drzewa herbacianego jest niezrównana w walce z przebarwieniami na paznokciach oraz ich nadmierną łamliwością. Taka mikstura wesprze również płytkę w walce z onycholizą, czyli stanem polegającym na odklejeniu się łożyska od paznokcia, wywoływanym często reakcjami płytki z substancjami zawartymi w lakierach. 

Nasz przepis na doskonałą mieszankę do codziennego olejowania paznokci:

Działa? Daj znać w komentarzach, jakie masz zdanie na temat naturalnej pielęgnacji paznokci!

Przejdź do sklepu

Zachęcamy do odwiedzania naszego fanpage’a na Facebooku – bądź na bieżąco z promocjami w internetowym sklepie KEJ!