Olejek tymiankowy 10 ml

36,22 

Na stanie

Olejek eteryczny tymiankowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Thymus Zygis Herb Oil

Olejek tymiankowy otrzymywany jest z ziela tymianku Thymus Zygis, a pozyskuje się go z włosków gruczołowych znajdujących się na liściach i kwiatach rośliny. Do otrzymania naturalnego olejku tymiankowego konieczna jest nawet 5-8 godzinna destylacja świeżego lub suszonego tymianku hiszpańskiego z parą wodną.

W trakcie tego procesu nie są wykorzystywane żadne substancje chemiczne. Dzięki temu olejek zachowuje swoje niezwykłe cechy, które zapewnia mu jego główny składnik (około 80%), tzw. tymol, będący pochodną fenolu. Ma on silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, dezynfekujące, a także przeciwpasożytnicze.

Olejek tymiankowy na włosy i na skórę – jakie jest jego działanie kosmetyczne?

Olejek tymiankowy wykorzystuje się do produkcji kosmetyków do pielęgnacji jamy ustnej, szamponów, maseczek, lotionów do odkażania skóry tłustej i trądzikowej oraz płynów po goleniu i do kąpieli poprawiających ukrwienie skóry. W rzeczywistości olejek sam w sobie ma właściwości:

 • tonizujące i oczyszczające skórę tłustą,
 • odkażające,
 • wzmacniające włosy,
 • dezodorujące,
 • łagodzące, także po goleniu i depilacji.

Jak stosować olejek tymiankowy?

Olejek z tymianku warto stosować odpowiednio do:

 • kąpieli aromaterapeutycznych: 3 krople rozcieńczone z łyżką stołową oleju z pestek winogron na ½ wanny ciepłej wody,
 • masażu: 2–3 krople na łyżkę stołową oleju z pestek winogron,
 • pielęgnacji: skóry i włosów,
 • inhalacji 2-3 krople do sauny kosmetycznej wypełnionej wodą,
 • dyfuzji w powietrzu: 3-4 krople w dyfuzorze ultradźwiękowym lub 4-5 w kominku zapachowym po rozcieńczeniu z wodą.

Olejek tymiankowy do inhalacji

W aromaterapii olejek tymiankowy wykorzystywany jest głównie w celu odkażenia układu oddechowego, dodatkowo działa wykrztuśnie, pomaga w łagodzeniu kaszlu, kataru, bólu gardła, zapaleniu migdałków i zatok. Wspomaga również układ immunologiczny, zwiększa odporność na przeziębienie, infekcje wirusowe i bakteryjne.
Poza tym skutecznie przywraca równowagę układowi nerwowemu, uspokaja, łagodzi stresy, lęki i pomaga w pozbyciu się bezsenności*

Co warto jeszcze wiedzieć o olejku tymiankowym?

 • Dla kogo jest przeznaczony olejek tymiankowy?

  Po olejek tymiankowy powinny sięgnąć przede wszystkim osoby prowadzące stresujący tryb życia, mające problemy z zasypianiem oraz zmagające się z powracającymi infekcjami.

 • Jak przechowywać olejek?

  Olejek tymiankowy najlepiej przechowywać z dala od promieni słonecznych, konkretnie w temperaturze 10-20oC

 • Porady KEJ

  Masaż z dodatkiem olejku tymiankowego rozluźnia mięśnie, odpręża, pomaga również na oparzenia, trądzik i sińce. Poza tym łagodzi ukąszenia owadów. Jednoczenie nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz osoby chorujące na nadciśnienie.

Olejek ma barwę żółtoczerwoną przechodzącą w pomarańcz oraz intensywny korzenno-ziołowy, słodki zapach z nutą fenolu. Bardzo dobrze łączy się z olejkiem bergamotowym, eukaliptusowym i cynamonowym.

Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek tymiankowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.

Przeciwwskazania:

 • Nie stosować u kobiet w ciąży oraz osób z nadciśnieniem. Użyty w nadmiarze może w konsekwencji spowodować podrażnienie skóry.

Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).

Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.

Ingredients/Składniki INCI:
Thymus Zygis Herb Oil

Numer katalogowy: 8035-0010

*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Polotechniki Łódzkiej, Łódź

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek tymiankowy 10 ml”