Olejek zapachowy bergamotowy 10 ml

14,00 

Na stanie

Olejek zapachowy bergamotowy KEJ – przebadany dermatologicznie, nie testowany na zwierzętach.

Olejek bergamotowy KEJ powstaje w wyniku innowacyjnego procesu mieszania naturalnych olejków eterycznych z syntetycznymi substancjami zapachowymi. Szeroki wybór nut zapachowych pozwala stworzyć niepowtarzalną kompozycję, którą można stosować jako perfumy lub dodatek do masażu czy kąpieli. Olejek zapachowy bergamotowy KEJ jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP i został przebadany dermatologicznie oraz mikrobiologicznie.

Olejek bergamotowy – działanie

Olejek bergamotowy to rodzaj parfum do stosowania zewnętrznego. Profesjonalnie wykorzystywany jest na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym jako substancja zapachowa, dodatek formulacji kosmetycznych, kompozycji zapachowych, a także mydeł. Dodatkowo często używany w odpowiednim rozcieńczeniu jako dezodorant.

Zastosowanie olejku bergamotowego

Olejek zapachowy bergamotowy najlepiej stosować do:

 • kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 2-4 kropli olejku.
 • masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek.
 • aromatyzacji powietrza: wlej 4-5 kropli do kominka zapachowego lub dyfuzora olejków eterycznych wypełnionego wodą.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku bergamotowym?

 • Jak pachnie olejek bergamotowy?

  Zapach olejku bergamotowego jest bardzo charakterystyczny, cytrusowy, przypominający aromat herbaty Earl Grey. Olejek jest jednocześnie bardzo klarowną cieczą o zaskakującym, delikatnie zielonym zabarwieniu.

 • Olejek bergamotowy a owady?

  Owady zdecydowanie nie lubią zapachu olejku bergamotowego dlatego najczęściej trzymają się z dala pomieszczeń, w których olejek jest nawaniany. Skutecznie odstrasza nie tylko komary, ale przede wszystkim muchy.

 • Działania niepożądane olejku bergamotowego

  Olejek z bergamoty może podrażnić zwłaszcza wrażliwą i delikatną skórę jeśli zostanie użyty w zbyt dużym stężeniu! Przed użyciem trzeba koniecznie sprawdzić maksymalne dopuszczalne dawki, a kąpiele i masaże z jego użyciem powinny odbywać się maksymalnie jeden raz dziennie.

 • Porady KEJ

  Dużo zadań przed Tobą, a niewiele energii i pomysłów? Jeśli tak to warto pomyśleć o olejku bergamotowym. Jego zapach skutecznie pobudza umysł do pracy i powoduje, że łatwiej nam się myśli.  Przydatny zwłaszcza przed sesją, egzaminami, czy trudnymi wyzwaniami w pracy.

Kąpiele z olejkiem bergamotowym mogą poprawić nam humor i wyregulować nasz stan emocjonalny. Zapach olejku bergamotki dodatkowo orzeźwia i odświeża, a nawet może okazać się pomocny po zbyt forsownym wysiłku, przy nieustającym stresie albo podczas rekonwalescencji po przebytej chorobie psychicznej, bądź fizycznej.

Przeciwwskazania:

 • Nie stosować u dzieci.

Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry.

Numer katalogowy: 8029-0010

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek zapachowy bergamotowy 10 ml”