Sauna kosmetyczna

26,00 

Pozostało tylko: 3

Sauna kosmetyczna KEJ – wyrób służący do pielęgnacji skóry twarzy za pomocą kąpieli parowych lub aromaterapii.

Sauna kosmetyczna – charakterystyka

Kąpiele parowe wykonywane są w celu oczyszczania porów skóry z nagromadzonego w nich sebum i zanieczyszczeń. Gorąca para wodna ogrzewa skórę, a co za tym idzie rozszerza jej pory. Sauna kosmetyczna to bardzo proste i niezawodne urządzenie polecane są przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą oraz wypryskami, sprawdzą się również w osób o cerze suchej lub mieszanej. Osoby posiadające skórę wrażliwą, naczyniową powinny zrezygnować z wykonywania tego zabiegu, ponieważ ciepła para może pogorszyć stan skóry oraz spowodować rozszerzanie i pękanie naczynek.

Jak używać sauny kosmetycznej?

  • Przed wykonaniem parówki należy dokładnie zmyć makijaż ze skóry, można również zastosować peeling ziarnisty lub enzymatyczny, który usunie martwy naskórek.
  • Po wykonaniu demakijażu należy przygotować saunę. W tym celu należy zagotować odpowiednią ilość wody i przelać ją do naczynia komory wewnętrznej, tak aby wypełnić je do połowy, a następnie nałożyć saunę na obie komory.
  • Po zamontowaniu sauny należy nachylić się nad naczyniem. Parówka powinna trwać od 2 min, w przypadku cery suchej, do 15 min przy cerze tłustej.
  • Po wykonaniu kąpieli parowej należy delikatnie osuszyć skórę przykładając ręcznik. Następnie rozpylić na twarzy hydrolat lub tonik i nałożyć krem.
  • Należy pamiętać, aby przez przynajmniej godzinę nie wystawiać twarzy na działanie chłodnego powietrza.
  • Parówkę należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu.
  • Po każdym użyciu należy wymyć elementy sauny wodą z dodatkiem mydła, wysuszyć i włożyć do woreczka.
  • Urządzenie należy przechowywać w suchym miejscu, w zamkniętej torebce strunowej.

Do kąpieli parowych można również stosować napary z ziół oraz olejki eteryczne, poprzez wprowadzenie kilku kropel do ciepłej wody.

Inhalator parowy, a sauna kosmetyczna

Jeszcze do niedawna produkt opisywany produkt był traktowany jako inhalator do olejków eterycznych. Z uwagi na zmianę przepisów w UE obecnie nazywanie go inhalatorem byłoby nadużyciem. Dlatego właśnie uproszczony model oferujemy jako saunę kosmetyczną, która może służyć jako dyfuzor olejków eterycznych. Dzięki wdychaniu oparów mieszaniny wody z olejkami możemy niskim kosztem sami stworzyć sobie zamiennik inhalatora na zatoki i pomóc, np. w udrożnieniu górnych dróg oddechowych.

Sauna kosmetyczna NIE JEST wyrobem medycznym.

Jakie olejki do sauny?

Aby bezpiecznie korzystać z urządzenia zalecamy używanie wyłącznie w 100% naturalnych olejków eterycznych od sprawdzonych dostawców. Sam sposób użycia jest bardzo prosty.

Do komory wewnętrznej należy wlać wodę o temperaturze 60℃ oraz wkropić 2-5 kropli olejku lub olejków eterycznych zgodnie z zaleceniami. Następnie na komorze zewnętrznej należy umieścić czaszę sauny i oprzeć o nią twarz. Seans aromaterapeutyczny powinien trwać 3-5 minut, następnie 3 minuty przerwy i można kontynuować proces przez 2-3 minuty. Bardzo ważne jest aby nie przekroczyć maksymalnej ilości olejku, która może być wkropiona do misy.

Numer katalogowy: 3000-0100

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sauna kosmetyczna”