Sauna kosmetyczna

20,00 

84 w magazynie

Sauna kosmetyczna do pielęgnacji twarzy to wyrób służący do pielęgnacji skóry za pomocą kąpieli parowych. Kąpiele parowe wykonywane są w celu oczyszczania porów skóry z nagromadzonego w nich sebum i zanieczyszczeń. Gorąca para wodna ogrzewa skórę, a co za tym idzie rozszerza jej pory.

Kąpiele parowe przy użyciu sauny kosmetycznej polecane są przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą oraz wypryskami, sprawdzą się również w osób o cerze suchej lub mieszanej. Osoby posiadające skórę wrażliwą, naczyniową powinny zrezygnować z wykonywania tego zabiegu, ponieważ ciepła para może pogorszyć stan skóry oraz spowodować rozszerzanie i pękanie naczynek.

Instrukcja obsługi:

  • Przed wykonaniem parówki należy dokładnie zmyć makijaż ze skóry, można również zastosować peeling ziarnisty lub enzymatyczny, który usunie martwy naskórek.
  • Po wykonaniu demakijażu należy przygotować saunę. W tym celu należy zagotować odpowiednią ilość wody i przelać ją do naczynia komory wewnętrznej, tak aby wypełnić je do połowy, a następnie nałożyć saunę na obie komory.
  • Po zamontowaniu sauny należy nachylić się nad naczyniem. Parówka powinna trwać od 2 min, w przypadku cery suchej, do 15 min przy cerze tłustej.
  • Po wykonaniu kąpieli parowej należy delikatnie osuszyć skórę przykładając ręcznik. Następnie rozpylić na twarzy hydrolat lub tonik i nałożyć krem.
  • Należy pamiętać, aby przez przynajmniej godzinę nie wystawiać twarzy na działanie chłodnego powietrza.
  • Parówkę należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu.
  • Po każdym użyciu należy wymyć elementy sauny wodą z dodatkiem mydła, wysuszyć i włożyć do woreczka.
  • Urządzenie należy przechowywać w suchym miejscu, w zamkniętej torebce strunowej.

Do kąpieli parowych można również stosować napary z ziół oraz olejki eteryczne, poprzez wprowadzenie kilku kropel do ciepłej wody.

Sauna kosmetyczna może służyć również jako dyfuzor olejków eterycznych. Do komory wewnętrznej należy wlać wodę o temperaturze 60 ℃ oraz wkropić 5 do 10 kropli olejku eterycznego. Na komorze zewnętrznej należy umieścić stożek z przewodem perforowanym i gruszką. Przewód należy umieścić poniżej lustra wody. Zapach będzie unosił się, gdy wprowadzimy powietrze ściskając gruszkę. Intensywność zapachu można regulować szybkością ściskania gruszki.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sauna kosmetyczna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *