Olejek oregano 10 ml

28,00 

Na stanie

Olejek eteryczny oregano KEJ – w 100% organiczny, wegański | Origanum Vulgare Oil

Olejek z oregano otrzymywany jest ze świeżych liści i kwiatów oregano za pomocą destylacji z parą wodną. Co ważne podczas tego procesu nie używa się żadnych substancji chemicznych. Surowiec zbierany jest wyłącznie z ekologicznych obszarów niezanieczyszczonych pestycydami. Olejek oregano KEJ zawiera kilkadziesiąt substancji aktywnych znajdujących wszechstronne zastosowanie w medycynie alternatywnej i kosmetyce. Dwoma głównymi składnikami olejku z oregano są związki chemiczne z grupy fenoli: karwakrol i linalol, które działają przeciwbakteryjnie i antyoksydacyjnie.

 

Jakie właściwości kosmetyczne ma olejek oregano?

Olejek oregano wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji kosmetyków służących do pielęgnacji skóry tłustej oraz dojrzałej. Dzieję się tak dlatego, iż posiada on szereg właściwości działając:

 • przeciwutleniająco,
 • łagodząco przy problemach skórnych,
 • oczyszczająco,
 • tonizująco i ściągająco,
 • wzmacniająco na włosy.

Jak stosować olejek z oregano?

Olejek oregano można stosować odpowiednio do:

 • kąpieli: 3–4 krople rozcieńczone z łyżką stołową oleju z pestek winogron na ½ wanny ciepłej wody.
 • masażu: 2–3 krople na łyżkę stołową oleju z pestek winogron.
 • pielęgnacji: skóry i włosów.
 • aromatyzacji powietrza: kilka kropel zmieszanych z wodą w kominku lub dyfuzorze.

Pozostałe zastosowanie olejku oregano

Według wielu naukowych opracowań olejek pomaga przy walce z grzybicą, pasożytami oraz może pozytywnie oddziaływać na odporność organizmu. Jednocześnie same bakterie nawet podczas regularnego i długotrwałego stosowanie olejku nie są w stanie się uodpornić na jego działanie, tak jak ma to miejsce w przypadku stosowania antybiotyków.

Do innych, najczęściej wymienianych wskazań dotyczących stosowania olejku oregano należą:

 • stany zapalne,
 • problemy z zatokami,
 • bóle menstruacyjne,
 • dolegliwości żołądkowe, a nawet halitoza*.

W każdym przypadku należy jednak pamiętać o tym, że w 100% naturalny olejek eteryczny jest bez wątpienia produktem silnie działającym i nie może być stosowany bezpośrednio na skórę, gdyż może ją podrażnić, a nawet poparzyć! Konieczne jest każdorazowe rozcieńczanie go w wodzie lub oleju bazowym w odpowiednich proporcjach.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku oregano?

 • Olejek oregano, a pasożyty i grzyby

  Olejek oregano coraz częściej stosowany jest w celu łagodzenia zakażeń wywołanych przez drożdżaki, które bardzo szybko rozmnażają się w organizmie dając szereg łatwych do identyfikacji objawów takich jak, np. biały nalot na języku, nawracające infekcje intymne czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wykorzystanie olejku z oregano w celu usunięcia powierzchniowych grzybic stóp czy dłoni polega na moczeniu zmienionych chorobowo miejsc w roztworze wody z dodatkiem kilku kropel olejku oregano połączonych z łyżką dowolnego oleju nośnego.

 • Jak pachnie olejek oregano?

  Olejek oregano ma barwę żółtą przechodzącą w słabo brązową, ostry, ziołowy i długo utrzymujący się zapach. Jednocześnie bardzo dobrze łączy się z olejkiem eterycznym lawendowym, rozmarynowym i eukaliptusowym.

 • Który olejek warto stosować?

  Olejki oregano tak jak inne silnie działające substancje dobrze jest wybierać rozważnie. Warto przede wszystkim sprawdzić ich pochodzenie oraz to czy faktycznie są produktem naturalnym, czy jedynie syntetycznym, bądź zapachowym.

Podobnie do innych olejków KEJ, olejek oregano posiada aktualne badania dermatologiczne, jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP i wytwarzany z najwyższej jakości surowców.

Przeciwwskazania:
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Użyty w nadmiarze może powodować podrażnienie skóry.

Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).

Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.

Ingredients/Składniki INCI:

Origanum Vulgare Oil, Eugenol*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*
* naturalnie występujące w surowcu.

Numer katalogowy: 8034-0010

*Mścisz A, Czosnowska E. Oregano – fascynująca przyprawa, ale czy tylko? Możliwe zastosowania, substancje aktywne, właściwości terapeutyczne. Postępy Fitoterapii

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek oregano 10 ml”