Produkcja elementów tworzywowych

Produkcja elementów tworzywowych

Od 1.03 część naszej firmy zajmująca się produkcją wszelkiego rodzaju elementów tworzywowych zmienia swoją nazwę – odkryj KINEI i sprawdź dlaczego warto nam zaufać.
Od ponad 20 lat specjalizujemy się w czystej produkcji detali technicznych, połączeń, tworzywowych wyrobów medycznych, plastikowych obudów, zakrętek, zakraplaczy, dozowników, ustników, korków, a także akcesoriów dla ratownictwa medycznego, kół ratowniczych, separatorów drogowych, znaków drogowych czy słupków. W rzeczywistości to tylko niewielka część naszego portfolio. Możliwości produkcyjne KEJ są o wiele większe. Jako jedni z nielicznych podejmujemy się także produkcji elementów skomplikowanych, oraz małoseryjnych. Zawsze kompleksowo pomagamy we wdrożeniu nowych rozwiązań i służymy naszą radą. Warto zaznaczyć, że wyroby produkowane przez KEJ już teraz znajdują swoje zastosowanie w branży medycznej, budowlanej, wodociągowej, czy kolejowej. To pokazuje jak szerokie jest spektrum naszych możliwości. Dołącz do grona naszych partnerów i rozwiń swoją firmę z nami!

Produkcja  elementów tworzywowych – metody

Produkcja  elementów tworzywowych w KEJ odbywa się dwoma, sprawdzonymi metodami przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego:

  • Metoda rotacyjna polega na obrotowym, odśrodkowym odlewaniu wyrobu w formie. Forma napełniana jest tworzywem w postaci płynnej lub proszkowej w zależności od wyrobu. Po zamknięciu formy poprzez jej podgrzanie i obracanie w dwóch prostopadłych płaszczyznach następuje odpowiednio dla postaci płynnej żelowanie tworzywa, natomiast proszkowej jego polimeryzacja. Po zakończeniu tych procesów formę chłodzi się i wyjmuje gotowy wyrób. Formy do produkcji tą metodą składają się zwykle z dwóch części. Metodą rotacyjną możemy otrzymywać przedmioty całkowicie zamknięte, puste w środku. W naszym przypadku maksymalne wyroby, które możemy wyprodukować (zależnie od kształtu) mogą mieć podstawę o średnicy 1000 mm i wysokość 500 mm. Przykładowe wyroby realizowane w tej metodzie to: gruszki medyczne, piłki, akcesoria dla ratowników wodnych, huśtawki, zabawki na biegunach, itp.
  • Metoda wtrysku polega na uplastycznieniu granulatu tworzywowego pod wpływem wysokiej temperatury. Uplastycznione tworzywo wtryskiwane jest pod ciśnieniem do formy, w której zestala się w wypraskę. Podczas wtrysku powstaje wyrób lub – w przypadku detali złożonych – część wyrobu, która potem podlega montażowi. Posiadamy wtryskarki o sile zwarcia 120T. Maksymalna objętość i gramatura wtryskiwanego surowca wynosi odpowiednio w zależności od zastosowanego tworzywa 200 cm³ i 190 g (maksymalne wartości podane są dla polistyrenu). Maksymalna wielkość stosowanych form to: wysokość – 450 mm, długość i szerokość – 400 mm. Stosowane przez nas tworzywa do produkcji to: polipropyleny, polietyleny, polistyreny.

Elementy tworzywowe – producent, możliwości i branże

Współpracujemy z firmami nie tylko z branży dziecięcej czy medycznej. Naszymi klientami są na przykład firmy z branż:

  • wodociągowej – wykonujemy specjalistyczne połączenia technologiczne o wadze jedynie 1,5 grama
  • budowlanej – wytwarzamy przepusty oraz tuby i osłony na kable
  • obuwniczej – produkujemy łyżki i akcesoria do butów
  • spożywczej – wykonujemy specjalne łyżeczki oraz foremki
  • sportowej i fitness – nasze produkty są elementami wielu produktów z działów: wędkarstwo i outdoor w najpopularniejszych sklepach sportowych w Europie

Produkty zaprojektowane i wykonane w naszej firmie można spotkać na całym świecie. Warto nam zaufać!

Producent elementów tworzywowych – skontaktuj się z nami i rozwiń swój biznes

Jeśli na naszej liście nie ma produktu, który Cię interesuje lub nie masz pewności, czy Twój produkt spełnia nasze kryteria, skontaktuj się z naszymi doradcami.