Produkcja elementów tworzywowych

Produkcja zabawek

Firma KEJ oferuje możliwość prowadzenia pełnego procesu produkcji (także wielkoseryjnego) wyrobów wykonanych z tworzyw sztucznych dwiema metodami: rotacyjną oraz wtrysku. Zapewniamy kompleksową obsługę procesu produkcyjnego. Zaczynamy od wsparcia podczas tworzenia konceptu i doradztwa przy wyborze metody produkcji. Następnie po zaprojektowaniu i wykonaniu formy zlecamy testy i wykonujemy próby. Po ewentualnych poprawkach zaczynamy produkcję i zajmujemy się logistyką dostarczając produkty w każde miejsce na świecie. Co ważne będąc naszym klientem masz swojego bezpośredniego opiekuna, pełną transparentność procesu i możliwość szybkie kontaktu. W zakresie naszych możliwości znajduje się między innymi: produkcja zabawek z tworzyw sztucznych zamkniętych (pustych w środku) lub mających różne kształty, kolory i rozmiary.

KEJ produkuje zabawki z wielu rodzajów tworzywa sztucznego, o różnej masie i wymiarach. Wytwarzamy między innymi huśtawki, zabawki na biegunach, baseny, zjeżdżalnie, kulki, piłki, lalki, roboty, maskotki, bączki, pachołki, słupki do gry, itp. Każdego dnia nasz zespół udowadnia, że niemożliwe nie istnieje stawiając czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Dlatego właśnie jeśli szukasz sprawdzonego producenta zabawek skontaktuj się z nami już dzisiaj! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Dodatkowo posiadamy fantastycznych specjalistów, których najlepszą rekomendacją jest niemal zerowy procent zwrotów i reklamacji produkowanych przez KEJ wyrobów.

Produkcja elementów tworzywowych

Oprócz zabawek, w KEJ zajmujemy się jednocześnie produkcją wszelkiego rodzaju elementów tworzywowych. Od ponad 20 lat specjalizujemy się w czystej produkcji detali technicznych, połączeń, tworzywowych wyrobów medycznych, plastikowych obudów, zakrętek, zakraplaczy, dozowników, ustników, korków, a także akcesoriów dla ratownictwa medycznego, kół ratowniczych, separatorów drogowych, znaków drogowych czy słupków. W rzeczywistości to tylko niewielka część naszego portfolio. Możliwości produkcyjne KEJ są o wiele większe. Jako jedni z nielicznych podejmujemy się także produkcji elementów skomplikowanych, oraz małoseryjnych. Zawsze kompleksowo pomagamy we wdrożeniu nowych rozwiązań i służymy naszą radą. Warto zaznaczyć, że wyroby produkowane przez KEJ już teraz znajdują swoje zastosowanie w branży medycznej, budowlanej, wodociągowej, czy kolejowej. To pokazuje jak szerokie jest spektrum naszych możliwości. Dołącz do grona naszych partnerów i rozwiń swoją firmę z nami!

Produkcja zabawek i elementów tworzywowych – metody

Produkcja zabawek i innych elementów tworzywowych w KEJ odbywa się dwoma, sprawdzonymi metodami przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego:

  • Metoda rotacyjna polega na obrotowym, odśrodkowym odlewaniu wyrobu w formie. Forma napełniana jest tworzywem w postaci płynnej lub proszkowej w zależności od wyrobu. Po zamknięciu formy poprzez jej podgrzanie i obracanie w dwóch prostopadłych płaszczyznach następuje odpowiednio dla postaci płynnej żelowanie tworzywa, natomiast proszkowej jego polimeryzacja. Po zakończeniu tych procesów formę chłodzi się i wyjmuje gotowy wyrób. Formy do produkcji tą metodą składają się zwykle z dwóch części. Metodą rotacyjną możemy otrzymywać przedmioty całkowicie zamknięte, puste w środku. W naszym przypadku maksymalne wyroby, które możemy wyprodukować (zależnie od kształtu) mogą mieć podstawę o średnicy 1000 mm i wysokość 500 mm. Przykładowe wyroby realizowane w tej metodzie to: gruszki medyczne, piłki, akcesoria dla ratowników wodnych, huśtawki, zabawki na biegunach, itp.
  • Metoda wtrysku polega na uplastycznieniu granulatu tworzywowego pod wpływem wysokiej temperatury. Uplastycznione tworzywo wtryskiwane jest pod ciśnieniem do formy, w której zestala się w wypraskę. Podczas wtrysku powstaje wyrób lub – w przypadku detali złożonych – część wyrobu, która potem podlega montażowi. Posiadamy wtryskarki o sile zwarcia 120T. Maksymalna objętość i gramatura wtryskiwanego surowca wynosi odpowiednio w zależności od zastosowanego tworzywa 200 cm³ i 190 g (maksymalne wartości podane są dla polistyrenu). Maksymalna wielkość stosowanych form to: wysokość – 450 mm, długość i szerokość – 400 mm. Stosowane przez nas tworzywa do produkcji to: polipropyleny, polietyleny, polistyreny.

Elementy tworzywowe – producent, możliwości i branże

Współpracujemy z firmami nie tylko z branży dziecięcej czy medycznej. Naszymi klientami są na przykład firmy z branż:

  • wodociągowej – wykonujemy specjalistyczne połączenia technologiczne o wadze jedynie 1,5 grama
  • budowlanej – wytwarzamy przepusty oraz tuby i osłony na kable
  • obuwniczej – produkujemy łyżki i akcesoria do butów
  • spożywczej – wykonujemy specjalne łyżeczki oraz foremki
  • sportowej i fitness – nasze produkty są elementami wielu produktów z działów: wędkarstwo i outdoor w najpopularniejszych sklepach sportowych w Europie

Produkty zaprojektowane i wykonane w naszej firmie można spotkać na całym świecie. Warto nam zaufać!

Producent elementów tworzywowych – skontaktuj się z nami i rozwiń swój biznes

Jeśli na naszej liście nie ma produktu, który Cię interesuje lub nie masz pewności, czy Twój produkt spełnia nasze kryteria, skontaktuj się z naszymi doradcami.