Olejek tymiankowy 10 ml

Olejek eteryczny tymiankowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Thymus Zygis Herb Oil

  • Posiada wysoką zawartość tymolu – około 80%.
  • Ma działanie antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwwirusowe.
  • Oczyszcza i tonizuje skórę tłustą.
  • Wzmacnia włosy i hamuje proces ich wypadania.
  • Działa przeciwkaszlowo i wspomagająco w walce z infekcjami górnych dróg oddechowych.
  • Pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, pozwala się wyciszyć i zrelaksować.

36,22 

Na stanie

Olejek tymiankowy otrzymywany jest z ziela tymianku Thymus Zygis, a pozyskuje się go z włosków gruczołowych znajdujących się na liściach i kwiatach rośliny. Do otrzymania naturalnego olejku tymiankowego konieczna jest nawet 5-8 godzinna destylacja świeżego lub suszonego tymianku hiszpańskiego z parą wodną. W trakcie tego procesu nie są wykorzystywane żadne substancje chemiczne. Dzięki temu olejek zachowuje swoje niezwykłe cechy, które zapewnia mu jego główny składnik (około 80%), tzw. tymol, będący pochodną fenolu.

Olejek tymiankowy – właściwości

Ma on silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, dezynfekujące, a także przeciwpasożytnicze. Olejek tymiankowy wykorzystuje się do produkcji kosmetyków do pielęgnacji jamy ustnej, szamponów, maseczek, lotionów do odkażania skóry tłustej i trądzikowej oraz płynów po goleniu i do kąpieli poprawiających ukrwienie skóry. Ma intensywny, ziołowo-korzenny zapach. W rzeczywistości olejek sam w sobie ma właściwości bezpośrednio wpływające na:

  • Skórę
    Możesz wykorzystywać ten naturalny preparat dodając go do swoich ulubionych kosmetyków. Olejek tymiankowy na skórę ma działanie tonizujące, odkażające i oczyszczające. Jest w szczególności odpowiedni do stosowania przy cerze tłustej, problematycznej i trądzikowej. Odtyka pory, a także reguluje ilość wydzielanego w skórze łoju. Nie bój się go także stosować w celu łagodzenia podrażnień skóry, na przykład tych pojawiających się po depilacji czy po ukąszeniach owadów. Jego stosowanie może przynieść ulgę w różnego rodzaju problemach skórnych.
  • Włosy
    Olejek tymiankowy na włosy ma przede wszystkim działanie wzmacniające. Można go stosować rozcieńczając go z dowolnym olejem bazowym w formie wcierki do włosów. Dodatkowo, możesz go zastosować na skórę głowy, aby poprawić kondycję cebulek włosowych. Olejek eteryczny z tymianku będzie też stymulował skórę głowy do produkcji nowych mieszków włosowych. Regularnie stosowany będzie działał oczyszczająco pomagając zwalczyć łupież.
w 100% naturalny olejek eteryczny tymiankowy

Olejek eteryczny tymiankowy działa również na:

  • Drogi oddechowe
    Czy można wspomóc się tym preparatem w przebiegu grypy lub przeziębienia? Jak najbardziej! Olejek tymiankowy na kaszel oraz ból gardła możesz stosować w formie inhalacji lub leczniczej parówki. Ma on działanie wykrztuśne i odkażające. Olejek tymiankowy na katar pozwoli udrożnić zatkany nos i ułatwi oddychanie. Będzie stanowił naturalną kurację wspomagającą leczenie zapalenia migdałków. Olejek tymiankowy na zatoki pomoże pozbyć się zalegającej wydzieliny, która może powodować uczucie zatkanego nosa oraz bólu głowy w okolicy czoła. Wspomaga również układ immunologiczny, zwiększa odporność na przeziębienie, infekcje wirusowe i bakteryjne.*
  • Układ nerwowy
    Warto wiedzieć, że olejek skutecznie przywraca równowagę układowi nerwowemu. Działa uspokajająco, odprężająco, łagodzi stresy, pozwala opanować lęki i pomaga w pozbyciu się bezsenności.* Ma więc pozytywny wpływ na naszą psychikę.

Olejek tymiankowy – zastosowanie

Trudno zaprzeczyć temu, jak wiele dobroczynnych właściwości płynących prosto z natury ma olejek tymiankowy. Jak stosować go we własnym domu? Przede wszystkim możesz użyć go do:

  • w kąpieli: 5-7 krople rozcieńczone z łyżką stołową oleju z pestek winogron na ½ wanny ciepłej wody.
  • masażu: 3-5 kropli na łyżkę stołową oleju z pestek winogron.
  • pielęgnacji skóry i włosów.
  • inhalacji: kilka kropli do sauny kosmetycznej wypełnionej wodą.
  • dyfuzji w powietrzu: 3-4 krople w dyfuzorze ultradźwiękowym lub 4-5 w kominku zapachowym po rozcieńczeniu z wodą.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku tymiankowym?

  • Olejek tymiankowy – aromaterapia
    Aby móc odczuć pozytywny wpływ olejku na nasz organizm, najlepiej zdecydować się na regularne wykonywanie zabiegów aromaterapeutycznych. Po olejek tymiankowy powinny sięgnąć przede wszystkim osoby prowadzące stresujący tryb życia, mające problemy z zasypianiem oraz zmagające się z powracającymi infekcjami. Olejek ma barwę żółtoczerwoną przechodzącą w pomarańcz oraz intensywny korzenno-ziołowy, słodki zapach z nutą fenolu.
  • Z czym łączyć olejek tymiankowy?
    Olejek tymiankowy do inhalacji czy do aromatyzacji powietrza można połączyć z innymi zapachami. W taki sposób możesz stworzyć mieszankę idealnie dopasowaną do własnych preferencji, która dodatkowo będzie miała właściwości aromaterapeutyczne. W tym celu możesz wykorzystać zapachy świeże i cytrusowe jak olejek cytrynowy, limetkowy czy bergamotowy. Ciekawe połączenie możesz też uzyskać decydując się na olejek lawendowy, eukaliptusowy lub cynamonowy.
  • Olejek tymiankowy – cena i dostępność
    Olejek tymiankowy – gdzie kupić ten produkt? Wszystkie olejki eteryczne najlepiej jest kupować od zaufanych producentów. Wówczas można mieć pewność ich naturalnego charakteru oraz dobrego składu. W KEJ codziennie troszczymy się o to, aby wytwarzane przez nas produkty były naturalne, wegańskie i aby nie zawierały w sobie żadnych substancji sztucznych.
Naturalny olejek eteryczny tymiankowy KEJ

Skład INCI i dodatkowe informacje

  • Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek tymiankowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
  • Olejek tymiankowy najlepiej przechowywać z dala od promieni słonecznych, powinien być przechowywany w ciemnym pomieszczeniu, w temperaturze 10-20 stopni.
  • Nie stosuj u kobiet w ciąży i dzieci oraz u osób chorujących na nadciśnienie. Użyty w nadmiarze może w konsekwencji spowodować podrażnienie skóry.
  • Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
  • Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
  • Do stosowania zewnętrznego.
  • Ingredients/Składniki INCI: Thymus Zygis Herb Oil
  • Numer katalogowy: 8035-0010.

Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź

Co na to medycyna?

Analizie poddana została aktywność olejku tymiankowego wobec bakterii beztlenowych, które zostały wyizolowane od pacjentów posiadających różnego rodzaju infekcje – przewodu pokarmowego, jamy ustnej oraz górnych dróg oddechowych. Do badania przygotowano aż 31 szczepów, z czego 29 okazało się wrażliwych na działanie olejku. Najbardziej wrażliwe okazały się pałeczki Corynebacterium xerosis, a z Gram-ujemnych bakterii pałeczki “Pseudomonas stutzeri.”

Kędzia Anna, Dera-Tomaszewska Bożena, Ziółkowska-Klinkosz Marta, Kędzia A. W., Kochańska Barbara, Gębska Alina, Aktywność olejku tymiankowego (Oleum Thymi) wobec bakterii tlenowych, https://ppm.edu.pl/docstore/download/GUM88541154f7da4f5099b66ea9c14eca6f/0000075339.pdf?entityType=article

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek tymiankowy 10 ml”