Zestaw olejków eterycznych zapach Prowansji

68,00 

Pozostało tylko: 4

Zestaw olejków antybakteryjnych Zapach Prowansji – 3 naturalne olejki eteryczne: tymiankowy, lawendowy i rozmarynowy w ekologicznym opakowaniu

Naturalna pomoc w walce z bakteriami i wirusami – zestaw trzech naturalnych olejków eterycznych o wielu zastosowaniach, które ułatwiają niwelowanie kilku typu wirusów i bakterii. Najwyższa zawartość substancji aktywnych, odpowiedzialnych za wyjątkowe właściwości olejków i ich przeciwwirusowe działanie. Dobrane tak, by wzmacniać się nawzajem i wprowadzać zapach południa Francji w każdym miejscu, w którym zostaną użyte.

Zestaw olejków eterycznych “Zapach Prowansji”

Olejki antybakteryjne, które wchodzą w skład zestawu “Zapach Prowansji” to sumiennie wybrane substancje o wielu właściwościach. Oprócz swojego działania przeciwwirusowego i przeciwbakteryjnego działają także antyseptycznie i odkażająco. Zawartością pakietu są trzy, w 100% naturalne, niczym nierozcieńczane olejki eteryczne zgodne z Europejską Farmakopeą i posiadające najwyższą zawartość substancji aktywnych, dzięki którym są tak skuteczne w swoim działaniu. W rzeczywistości zestaw składa się z olejku:

  • tymiankowego
  • lawendowego
  • rozmarynowego

Olejki antybakteryjne – działanie

Olejek tymiankowy posiadający ponad 80% tymolu działającego silnie bakteriobójczo, dezynfekująco i grzybobójczo skutecznie oczyszcza skórę, odkaża, a nawet działa lekko wykrztuśnie. Według literatury związanej z aromaterapią pomaga łagodzić objawy kaszlu, bólu gardła, a także migdałów. Dodatkowo zwiększa odporność. Drugi z olejków, lawendowy w połączeniu z rozmarynowym i tymiankowym działa antyseptycznie. Jednocześnie odkaża i pomaga zwłaszcza w przypadkach infekcji skórnych w okolicach jamy ustnej i gardła. Ostatni olejek rozmarynowy znakomicie radzi sobie z bakteriami paciorkowca i gronkowca. Co ciekawe skutecznie wspiera walkę z długotrwałym złuszczaniem się zrogowaciałej warstwy naskórka głowy*.

Jak używać zestawu olejków “Zapach Prowansji”?

Zestaw olejków antybakteryjnych “Zapach Prowansji” dostępny jest w nowo zaprojektowanym, ekologicznym opakowaniu, które skutecznie zabezpiecza buteleczki przed wypadnięciem. Ponadto w jego wnętrzu znalazło się miejsce na opisanie właściwości poszczególnych substancji oraz sposobów ich użycia. Niewątpliwie dodatkową zaletą zestawu jest możliwość tworzenia swoich własnych kompozycji. Produkty zostały dobrane tak by wzmacniały swoje działanie dlatego możliwe jest zarówno stosowanie ich osobno jak i poprzez tworzenie swoich autorskich niemal mieszanek. Szczególnie polecamy je do stosowania w:

  • kąpieli: 1 kropla olejku tymiankowego, 3 krople olejku lawendowego i 2 krople olejku rozmarynowego na 1/2 wanny ciepłej wody. Olejek tymiankowy warto rozcieńczyć w łyżeczce oleju z pestek winogron.
  • masażu: po jednej kropli olejku tymiankowego i rozmarynowego oraz 1-2 kropli olejku lawendowego wymieszać z łyżką stołową oleju bazowego
  • aromatyzacji powietrza: po 2 krople każdego olejku wlać do wypełnionego wodą dyfuzora, nawilżacza z opcją dyfuzji olejków lub kominka zapachowego

Wszystkie olejki zawarte w zestawie posiadają aktualne badania dermatologiczne, są zarejestrowane w europejskiej bazie CPNP i wytwarzane z najwyższej jakości surowców.

Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).

Olejki są produktami kosmetycznymi. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.

Numer katalogowy: 5883-7210

*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zestaw olejków eterycznych zapach Prowansji”