Jak pielęgnować skórę latem?

Słoneczna pogoda to wyznacznik udanego lata. Napływ ciepłego powietrza, delikatny wiatr, długie dni, krótkie noce – tak kojarzą się nam wakacje, a wraz z nimi piękna opalenizna. Opalanie ciała od zawsze było bardzo modne, ponieważ podkreśla urodę, dodaje atrakcyjności. Niestety promienie słoneczne są bardzo niebezpieczne dla skóry, gdyż mogą ją mocno podrażnić, zwłaszcza wtedy, gdy długotrwale narażamy ją na promieniowanie UV. Skóra staje się wysuszona i się łuszczy. Piękna opalenizna znika, a pojawiają się nieestetyczne plamy. Czy wiesz, że nawet, gdy nie spędzasz długich godzin na plaży lub na hamaku w ogrodzie, łapiesz słońce podczas spaceru, jazdy na rowerze czy przy zwykłych czynnościach życia codziennego? Pielęgnacja skóry latem jest bardzo ważna, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Jak pielęgnować skórę latem?

Oczyszczanie to zabieg, o którym należy pamiętać podczas lata. Latem gruczoły łojowe pracują intensywniej, pory się zatykają, a na skórze twarzy zbierają się kurz i pył z całego dnia. Tak ważne jest, aby codziennie dokładnie oczyszczać twarz z zanieczyszczeń. Tutaj poczytasz o metodzie OCM, która jest metodą najskuteczniejszą – zdaniem wielu kobiet – wśród innych metod demakijażu. Skoro o makijażu mowa, to trzymaj się zasady minimum kosmetyków kolorowych. Pod podkładem, bazą czy fluidem skóra nie oddycha. Zatykają się pory, skóra się błyszczy, a to powadzi do powstawania różnego rodzaju wyprysków i zmian na skórze. Latem makijaż pod wpływem ciepła i wody po prostu spływa. W lecie postaw na naturalny wygląd. Pozwól skórze oddychać, a sama też poczujesz się lżej. Twoja cera będzie Ci za to wdzięczna.

W jaki sposób nawilżać skórę w lecie?

Pamiętaj o nawilżaniu skóry. Zadbaj o odpowiednie kosmetyki, które głęboko wnikają w skórę, by stała się miękka i gładka. Pamiętaj, aby stosować różnego rodzaju balsamy czy lotion, które w swoim składzie często zawierają oleje. Możesz również stosować oleje bezpośrednio na skórę. Olej arganowy stosowany do kąpieli doskonale wchłania się, przenika w głąb skóry, nadając jej jędrności i miękkości. Kremy nawilżające stosuj 2–3 razy dziennie. Na noc zaaplikuj krem głęboko nawilżający, ponieważ działa on dłużej i intensywniej.

Kremy, które stosujemy do twarzy i całego ciała, koniecznie muszą zawierać filtry UV. W początkowej fazie opalania, czy też po prostu, gdy na wiosnę zaczyna słońce mocniej grzać, używaj kremów z filtrem o wskaźniku SPF, najlepiej 50, a z czasem możesz zmniejszyć filtr. Błędnie podawane są informacje, że w lecie nie stosujemy peelingów. Stosujemy, i to 2 razy w tygodniu. Peeling złuszczy martwy naskórek, wygładzi twarz i przygotuje cerę do dalszej pielęgnacji.

Nawilżanie skóry musi się odbywać w dwóch etapach jednocześnie. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry, ale również ważne nawadnianie organizmu. Należy dbać o stałe uzupełnianie poziomu wody w organizmie. W upalne dni dodatkowo pocimy się i tracimy wodę z organizmu, dlatego ważne jest, aby pić wodę w odpowiedniej ilości. Zwykle podaje się 2–2,5 litra wody dziennie, jednak w gorące dni taka ilość wody może okazać się zbyt mała.

Skóra mocno opalona podkreśla cellulit i rozstępy, uwydatnia zmarszczki. Częste przebywanie na słońcu przyśpiesza proces starzenia się skóry, a czasami nawet prowadzi do powstawania czyraków. Chcąc zapobiec niechcianych zmarszczek, stosuj kosmetyki, które w swoim składzie będą miały kwas hialuronowy lub olejek lawendowy.

Jak dbać o włosy latem?

Nie tylko skóra latem wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Również włosy narażone są na promienienie słoneczne. Pod ich wpływem stają się suche, łamliwe i rozdwojone. Trudniej się je układa. Włosy potrzebują nawilżenia i odżywiania, aby były nadal silne i wygładzone. Takie wartości gwarantują nam hydrolaty. Hydrolat to woda kwiatowa, która w letnie upały działa jak mgiełka do ciała, ale może być stosowany również na włosy. Zapewnia szybkie odświeżenie i nawilżenie skóry i włosów w ciągu dnia.

Jak schłodzić ciało po opalaniu?

Po opalaniu lub dłuższym przebywaniu na słońcu zafunduj skórze odpowiednie chłodzenie. Zimny prysznic działa orzeźwiająco i chłodząco. Możesz również wykonać chłodzący żel na bazie hydrolatu. Potrzebujesz jedynie żelu aloesowego i hydrolatu np. lawendowego, którego dodatkowo nawilży ciało. Składniki wymieszaj, przełóż do pojemnika i aplikuj na podrażnioną skórę każdego dnia.

Czy opalanie powinno być zabronione? Oczywiście, że nie. Promienie słoneczne zapewniają nam witaminę D, która jest potrzebna zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Witamina D pobudza wchłanianie fosforanu i wapnia, gdyż ma to ogromny wpływ na kształtowanie się kości u niemowląt i dzieci. Ponadto wspomaga zapobieganie takich chorób, jak anemia, nadciśnienie, cukrzyca czy różne choroby serca. Jednak musimy pamiętać o maksimum zabezpieczenia swojej skóry oraz o odpowiedniej pielęgnacji po opalaniu.

Lubisz się opalać na leżaku czy jednak wolisz sielankę w zaciszu drzewa, gdzie cień pozwala na chwile wytchnienia w upalne dni?

Przejdź do sklepu

Zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage’a na Facebooku – bądź na bieżąco z promocjami w internetowym sklepie KEJ!