Jaki wpływ na skórę ma aktywność fizyczna?

Aktywność fizyczna to przepustka do lepszej kondycji, dobrego samopoczucia oraz piękniejszego wyglądu. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że ruch to samo zdrowie. Podczas uprawiania sportu zawsze mogą przydarzyć się kontuzje, ale nie zrażaj się – plusów jest znacznie więcej. Dzięki aktywności fizycznej zachodzą zmiany w organizmie i wyglądzie. Zwiększony przepływ krwi, stymulacja mięśni, a w konsekwencji jędrne, szczupłe ciało. Zapewne zastanawiasz się, jak rozpocząć ćwiczenia i jaką formę ćwiczeń wybrać? Naukowcy i lekarze potwierdzają, że codzienna 30-minutowa aktywność fizyczna korzystnie wpływa na samopoczucie, wspiera zachowanie zdrowia, wzmacnia odporność i korzystnie wpływa na wygląd skóry. Tak naprawdę codzienny spacer zapewnia nam już lepsze dotlenienie organizmu. Czy wybierzesz spacer, jazdę na rowerze czy trening na siłowni, wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie, od Twoich preferencji, od tego, co sprawia Ci przyjemność oraz jaki efekt chcesz uzyskać. Inny trening musisz wybrać, gdy chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, a inny, gdy chcesz poprawić swoją kondycję. Sport to przyjemność. Traktuj swoją aktywność fizyczną w tej kategorii, a wybór ćwiczeń nie będzie stanowił dla Ciebie większego problemu. Pamiętaj o swoich możliwościach zdrowotnych – niektóre sporty bardziej a inne mniej wpływają na stawy. Jeśli masz problem np. z kolanami, wybierz rower, a zrezygnuj z biegania. Świetnym wyborem wydają się siłownie na zewnątrz, które coraz częściej pojawiają się nie tylko w miastach, ale i w mniejszych miejscowościach przy placach zabaw. Znajdujące się tam urządzenia, przystosowane są do różnego poziomu trudności. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego.


Zastanawiasz się, jak ruch fizyczny wpływa na Twoje ciało?

Ruch kontra cellulit


Po pierwsze aktywność fizyczna korzystnie wpływa na naszą skórę. Pobudza krążenie krwi i stymuluje mięśnie. Większość kobiet zmaga się z problemem pomarańczowej skórki. Cellulit dotyka blisko 90% kobiet, nie zależnie od wieku i wagi. Zalegający pod skórą tłuszcz, układa się nierównomiernie, powodując nieestetyczny wygląd skóry. Dzięki treningowi aerobowemu, czyli bieganie, jazda na rowerze, orbitrek, pod wpływem działającej energii, którą wytwarzasz, dochodzi do spalania się tłuszczu. Skóra staje się elastyczna i jędrna. Zwróć uwagę, na których partiach ciała zalega cellulit i skup się na nich najbardziej. Jeśli dodasz do ćwiczeń aerobowych np. przysiady, pajacyki, wyrzuty nóg (wszystkie ćwiczenia, które angażują nogi) oraz odpowiednią lekką dietę, w niedługim czasie zauważysz efekty swojej pracy. Pamiętaj, że największym wrogiem cellulitu jest ruch!


Odpowiednia higiena podczas aktywności fizycznej


Ruch to zdrowie i gwarancja lepszego samopoczucia. Są jednak pewne wymagania, dzięki którym nasze działania nie przysporzą nam więcej kłopotów. Podczas jakiegokolwiek wysiłku fizycznego pocimy się, a to sprzyja rozwojowi bakterii. Przede wszystkim rozpoczynając trening, musisz zmyć makijaż. Pod warstwą podkładu skóra nie oddycha, a gdy do tego dojdzie pot, zatykają się pory, powodując zaczerwienienie oraz powstawanie zaskórników. Pory się zatykają, a to prosta droga do pojawienia się zmian trądzikowych. Pamiętaj, aby zawsze wykonać dokładny demakijaż składający się z trzech kroków: oczyszczanie twarzy, tonizacja oraz nawilżanie. Do oczyszczenia twarzy najlepiej wybierz delikatną piankę, koniecznie bez dodatku alkoholu. Jako tonik użyj hydrolatu. Hydrolat to naturalny kosmetyk, który w żaden sposób nie obciąży skóry, a nada jej świeży wygląd. Na sam koniec zaaplikuj krem nawilżający. Podczas treningu cera może się zbytnio przesuszyć. Krem nawilżający zabezpieczy ją przed nadmiernym przegrzaniem. Po treningu również pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu całego ciała. Najlepszym rozwiązaniem będzie szybki, prysznic, na przemian ze strumieniem ciepłej i zimnej wody. Ta doskonały sposób na regenerację. Jeśli chcesz wzmocnić efekt ujędrniania skóry, wmasuj jeden z pięknie pachnących olejków do ciała KEJ. Olejek orzeźwiający doskonale odświeży i orzeźwi ciało. Zawartość olejku miętowego i szałwiowego zapewnią uczucie przyjemnego chłodu. Jeśli lubisz zapach cytrusów i zmagasz się z problemem cellulitu, zastosuj na umytą, lekko zwilżoną skórę olejek do ciała antycellulitowy. Wspomoże on walkę z cellulitem, ujędrniając i pozostawiając gładką skórę.



Wpływ potu na skórę


Pot to skutek uboczny ćwiczeń i choć najchętniej zrobilibyśmy wszystko, aby podczas treningu czy sytuacji życia codziennego nie pojawiał się w ogóle, to ma on korzystny wpływ na naszą skórę. Pot składa się głównie z wody oraz mocznika i kwasu mlekowego, które nadają skórze odpowiednie nawilżenie. Wraz z potem wydzielane są toksyny i substancje szkodliwe dla naszego organizmu. Jak wspominaliśmy, pamiętaj o dokładnym oczyszczaniu ciała, skup główną uwagę na twarzy, ale nie zapominaj o dokładnym oczyszczaniu całego ciała. Ponadto pamiętaj, że strój, który wybierasz, również ma ogromne znaczenie. Po pierwsze odpowiednio dobrane ubranie zapewni komfort podczas treningu. Zwróć uwagę na materiał tekstyliów, ponieważ te nieprzepuszczające powietrza mogą powodować powstawanie zmian skórnych na dekolcie, plecach, a nawet udach. Wybieraj produkty bawełniane lub takie, które są specjalnie przygotowane dla sportowców.

Krążenie krwi a aktywność fizyczna


Jak wiadomo, sport to zdrowie, a wraz z regularnymi ćwiczeniami poprawia się dotlenieniu organizmu. Gdy krew ma zwiększony przepływ, tlen przedostaje się do wszystkich komórek. Wpływa to korzystnie na wygląd cery. Pory nie zatykają się, a w konsekwencji nie dochodzi do powstawania zaskórników. Dotlenienie organizmu, pomaga utrzymać dłużej cerę gładką i bez zmarszczek, a lepsze ukrwienie skóry zapobiega wypadaniu włosów.

Podejmiesz wyzwanie i postawisz na aktywność fizyczną? Jesteśmy ciekawi, jaką formę wybierzesz.

Przejdź do sklepu

Zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage’a na Facebooku – bądź na bieżąco z promocjami w internetowym sklepie KEJ!