Olejek mięty pieprzowej 10 ml.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej KEJ – w 100% naturalny, wegański | Mentha Piperita Oil

  • Oczyszcza skórę, łagodzi wypryski, dodaje cerze blasku.
  • Zmniejsza problem przetłuszczania się włosów.
  • Pozytywnie wpływa na psychikę i układ nerwowy, łagodzi bóle głowy, poprawia koncentrację.
  • Pomaga szybciej uporać się z problemami związanymi z układem trawiennym.

16,00 

Na stanie

Olejek miętowy otrzymywany jest poprzez destylację ziela z parą wodną. Surowiec do celów olejkowych zaraz po zbiorze poddawany jest dwudniowemu suszeniu, a sam proces uzyskiwania olejku trwa około 1-2 godzin. W rzeczywistości olejek z mięty pieprzowej jest jednym z najbardziej wszechstronnie działających i najczęściej stosowanych preparatów tego typu nie tylko w kosmetyce i aromaterapii, ale także w lecznictwie. Głównym jego składnikiem jest mentol, który charakteryzuje się świeżym, intensywnym i orzeźwiającym zapachem.

Olejek miętowy – właściwości

Zdecydowanie największym odbiorcą mentolu jest przemysł farmaceutyczny, mimo wszystko sam olejek również ma szerokie spektrum zastosowań. Używany jest do aromatyzowania kosmetyków do golenia, past do zębów, środków do pielęgnacji jamy ustnej i znanych gum do żucia. Gdzie jeszcze można wykorzystać olejek z mięty pieprzowej? Działanie oraz właściwości olejku przede wszystkim wpływają na:

  • Skórę
    Olejek miętowy na twarz pomoże Ci w rozwiązaniu problemu przetłuszczającej się skóry skłonnej do wyprysków. Oczyszcza, odświeża i nadaje skórze blasku. Chcesz rozświetlić swoją skórę i pozbyć się podrażnień bezpośrednio po opalaniu? W takim przypadku również warto sięgnąć po olejek miętowy. Zastosowanie w kosmetyce tego naturalnego preparatu jest wszechstronne. Może być wykorzystywany przy podrażnieniach skóry spowodowanych depilacją, dodatkowo zwęża on naczynia krwionośne, dzięki czemu rozwiązuje problem uciążliwych przebarwień.
  • Włosy
    Olejek z mięty pieprzowej na włosy działa oczyszczająco, a co za tym idzie będzie zapobiegał ich nadmiernemu przetłuszczaniu się. Może także znacząco je wzmocnić. Dzięki zawartości naturalnego mentolu, olejek miętowy na włosy usunie z nich nadmiar sebum i sprawi, że zachowają świeżość na długo. Jeśli Twoje włosy są matowe i pozbawione życia – również możesz wybrać olejek z mięty pieprzowej. Jak stosować go w praktyce? Doskonale sprawdza się jako dodatek do szamponów i odżywek do włosów. Poprawia krążenie krwi w skórze głowy, pobudza pukle do wzrostu, a także stymuluje skórę głowy do wytwarzania nowych cebulek włosowych. Tym samym, olejek miętowy na porost włosów to jedna z naturalnych terapii zaradczych w przypadku chęci poradzenia sobie z nadmiernym wypadaniem włosów niezależnie od jego przyczyny.
Naturalny olejek eteryczny mięty pieprzowej, 10 ml

Olejek eteryczny miętowy działa również na:

  • Układ nerwowy
    Olejek miętowy na ból głowy oraz zmęczenie umysłowe sprawdzi się do stosowania w dyfuzorach powietrza i kominkach zapachowych. Może też stanowić wsparcie w leczeniu uciążliwych i nawracających bólów migrenowych. To naturalny sposób na zwalczenie stresu, złagodzenie napięcia, wyciszenie emocji i orzeźwienie umysłu. Olejek wykorzystywany do nawaniania pomieszczeń, w których się uczymy lub pracujemy pomoże się skoncentrować na zadaniach, jakie mamy wykonać.
  • Górne drogi oddechowe
    Możesz z powodzeniem zastosować olejek miętowy do inhalacji w momencie, kiedy borykasz się z problemem zatkanego nosa oraz zatok. Olejek miętowy na katar będzie pomocny w pozbyciu się zalegającej wydzieliny i udrożni nos pozwalając Ci złapać swobodny oddech. Olejek miętowy działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Pomaga uporać się z grypą i zapaleniem górnych dróg oddechowych, a także ma działanie wykrztuśne.
  • Układ trawienny
    Jakie wykorzystanie jeszcze może mieć olejek eteryczny z mięty pieprzowej? Zastosowanie go w formie stymulującego masażu pozwoli szybciej uporać się z różnymi dolegliwościami gastrycznymi. Pomoże on szybciej poradzić sobie z uczuciem przepełnienia po posiłku, pobudzi apetyt, złagodzi dolegliwości związane z niestrawnością, a także może pomóc w przypadku wymiotów czy biegunki. Dodatkowo, będzie też naturalnym remedium przy dolegliwościach związanych z zespołem jelita drażliwego.
  • Mięśnie i stawy
    Naturalny olejek eteryczny miętowy pomoże ukoić bóle mięśni i stawów, także te spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym. Sprawdzi się na uczucie zmęczonych nóg, a także może przyczynić się do zmniejszenia obrzęków i krwiaków.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej – zastosowanie

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz samodzielnie wykorzystać olejek z mięty pieprzowej? Zastosowanie tego naturalnego produktu jest wszechstronne, w szczególności warto go użyć:

  • w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
  • do masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
  • podczas inhalacji: wlej kilka kropli do wypełnionej ciepłą wodą sauny kosmetycznej.
  • do nawaniania pomieszczeń przy pomocy dyfuzorów i kominków.
  • do pielęgnacji skóry i włosów: wystarczy dodać kilka kropli do stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Co jeszcze warto wiedzieć o o olejku miętowym?

  • Olejek miętowy – aromaterapia
    Olejek z mięty pieprzowej to produkt o intensywnym i charakterystycznym zapachu mentolu. Co ciekawe, olejek można też wykorzystać do łagodzenia objawów związanych z menopauzą, takich jak zmienne nastroje czy uderzenia gorąca. Olejek miętowy stosowany w formie kompresów złagodzi też bóle menstruacyjne.
  • Z czym łączyć olejek eteryczny miętowy?
    Orzeźwiająca mięta pieprzowa – olejek ten doskonale komponuje się z olejkiem eukaliptusowym, sosnowym, lawendowym, pomarańczowym, lemongrasowym czy olejkiem z drzewa herbacianego. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z aromaterapią? Olejek miętowy będzie do tego idealny, gdyż daje nam ogromne pole do popisu w kwestii tworzenia własnych mieszanek zapachowych.
  • Olejek miętowy na pająki, mrówki, komary i kleszcze
    Olejki eteryczne to skuteczna i naturalna ochrona przed owadami i pajęczakami. Nie musisz już stosować sztucznych środków. Olejek miętowy na komary i inne insekty możesz wykorzystać do wykonania specjalnego sprayu. Ważne, aby stężenie olejku wynosiło około 2-3% w połączeniu ze 100 g alkoholu lub wody. Olejki eteryczne to skuteczna i naturalna ochrona przed owadami i pajęczakami. Nie musisz już stosować sztucznych środków. Olejek miętowy na komary i inne insekty możesz wykorzystać do wykonania specjalnego sprayu. Ważne, aby stężenie olejku wynosiło około 2-3% w połączeniu ze 100 g alkoholu lub wody.
  • Olejek miętowy a nieprzyjemny zapach stóp
    Olejek miętowy jest składnikiem preparatów stosowanych do stóp – kremów oraz sprayów odświeżających i dezodorujących. Jak stosować olejek miętowy na stopy? Spróbuj moczyć je w domu w ciepłej wodzie z dodatkiem kilku kropel olejku. Od razu poczujesz przyjemne orzeźwienie, uczucie ulgi a także zmniejszysz potliwość stóp.
Naturalny olejek miętowy KEJ

• Olejek miętowy – cena i dostępność

Naturalny, wegański olejek z mięty pieprzowej – gdzie kupić ten produkt, aby mieć pewność jego wysokiej jakości? Na rynku istnieje kilkadziesiąt bardzo różniących się składem i zapachem olejków miętowych. Wiele z nich nie jest w 100% naturalna i nie posiada właściwości organicznych mięty pieprznej. To tak naprawdę syntetyczne olejki z dodatkiem mentolu. Nasz produkt to całkowicie naturalny olejek miętowy wykonany przy użyciu najwyższej klasy składników, tak aby pozyskać wszystkie cenne właściwości i zachować najwyższą jakość.

  • Zastosowanie olejku przy objawach choroby lokomocyjnej
    Olejek miętowy – na co jeszcze można go zastosować? Okazuje się, że wdychanie jego wyjątkowo orzeźwiającego zapachu pozwala zniwelować mdłości związane z podróżowaniem u osób mających chorobę lokomocyjną.

Skład INCI i dodatkowe informacje

  • Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek eteryczny z mięty pieprzowej został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
  • Nie stosuj u kobiet w ciąży i małych dzieci.
  • Nie stosuj u osób o skłonnościach do reakcji alergicznych.
  • Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
  • Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgną porady lekarza.
  • Do stosowania zewnętrznego.
  • Ingredients/Składniki INCI: Mentha Piperita Oil, Limonene*, Linalool*.
    *naturalnie występujący w surowcu.
  • Kraj pochodzenia: Indie.
  • Numer katalogowy: 8002-0010.

Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
A. Kędzia, Działanie olejku z mięty pieprzowej (Oleum menthae piperitae) na bakterie beztlenowe, Borgis – Postępy Fitoterapii 4/2007, s. 182-186, Gdańsk.
M. Adaszyńska, M. Swarcewicz, A. Markowska-Szczupak, D. Jadczak, Skład chemiczny i właściwości przeciwdrobnoustrojowe olejku eterycznego i ekstraktu z mięty pieprzowej odmiany „asia”, ŻYWNOŚĆ. Nauka. Technologia. Jakość, 2013, 2 (87), s. 116 – 125, [dostęp: 03.11.2023].
J. Lutomski, J. Alkiewicz, Leki roślinne w profilaktyce i terapii, PZWL, Warszawa, 1993.
D. Kalemba, A. Kunicka, Antibacterial and antifungal properties of essential oils. Current Medicinal Chemistry, [dostęp: 03.11.2023].

Co na to medycyna?

Wyniki badań opublikowane w 2018 roku potwierdzają działanie przeciwdrobnoustrojowe i działanie przeciwzapalne olejku miętowego. Dodatkowo, udowodniono wpływ olejku na rozluźnienie mięśni gładkich, a także modulację stresu psychospołecznego. Potwierdzono także jego wpływ na przełyk, jelito cienkie, pęcherzyk żółciowy, okrężnicę oraz przełyk. Jednocześnie, podczas badań odnotowano niewiele działań niepożądanych. Badania ukazują możliwość stosowania olejku przy terapii takich chorób jak zespół jelita drażliwego, dolegliwości żołądkowo-jelitowych, nudności pooperacyjnych czy dyspepsji czynnościowej.

Bruno P. Chumpitazi, Gregory Kearns, Robert J. Shulman, Review article: The physiologic effects and safety of Peppermint Oil and its efficacy in irritable bowel syndrome and other functional disorders, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5814329/.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek mięty pieprzowej 10 ml.”