Olejek mięty pieprzowej 10 ml

14,50 

Na stanie

Olejek eteryczny mięty pieprzowej KEJ – w 100% naturalny, wegański | Mentha Piperita Oil

Olejek miętowy otrzymywany jest poprzez destylację ziela z parą wodną. Surowiec do celów olejkowych zaraz po zbiorze poddawany jest dwudniowemu suszeniu, a sam proces uzyskiwania olejku trwa około 1-2 godzin. W rzeczywistości olejek z mięty pieprzowej jest jednym z najbardziej wszechstronnie działających i najczęściej stosowanych preparatów tego typu nie tylko w kosmetyce i aromaterapii, ale także w lecznictwie. Głównym jego składnikiem jest mentol, który charakteryzuje się świeżym, intensywnym i orzeźwiającym zapachem.

Olejek mięty pieprzowej właściwości

Zdecydowanie największym odbiorcą mentolu jest przemysł farmaceutyczny. Mimo to olejek miętowy używany jest nadal do aromatyzowania kosmetyków do golenia, past do zębów, środków do pielęgnacji jamy ustnej i znanych gum do żucia. Doskonale sprawdza się również jako dodatek do szamponów i odżywek do włosów, nadając im blasku oraz zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się. Sam w sobie olejek z mięty pieprzowej ma działanie:

  • odświeżające i orzeźwiające,
  • łagodnie oczyszcza skórę z niedoskonałościami i wypryskami skórnymi,
  • stosowany przy podrażnieniach skóry, ze względu na swoje chłodzące właściwości,
  • ma działanie łagodzące po opalaniu i depilacji,
  • jest składnikiem preparatów do stóp, dezodorantów, past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej.

Jak stosować olejek miętowy?

  • w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5 kropli olejku.
  • do masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
  • podczas inhalacji: wlej 3-4 krople do wypełnionej ciepłą wodą sauny kosmetycznej
  • do nawaniania pomieszczeń przy pomocy dyfuzorów i kominków

Na co pomaga olejek miętowy?

Olejek miętowy wchodzi obecnie w skład wielu preparatów do inhalacji, gdyż zawarty w nim mentol poprawia subiektywne odczucie drożności nosa, ułatwia oddychanie i może działać przeciwkaszlowo. W mieszankach aromaterapeutycznych olejek miętowy działa odświeżająco, orzeźwiająco, antyseptycznie, przeciwbólowo, a nawet uspokajająco. Stosowany jest do masażu, kąpieli i inhalacji. Łagodzi bóle głowy, migreny pochodzenia gastrycznego, pomaga w łagodzeniu objawów towarzyszącym przeziębieniu i zapaleniu zatok. Dodatkowo usuwa zmęczenie i napięcie nerwowe*.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku miętowym?

  • Olejek miętowy na katar i zatoki

    Inhalacje olejkiem z mięty pieprzowej nie wyleczą kataru, ale zwiększą komfort oddychania i pomogą w odetkaniu nosa, w którym zgromadziło się dużo gęstej wydzieliny kataralnej. Będąc przeziębionym warto przebywać w pokoju, w którym znajduje się nawilżacz powietrza z możliwością dyfuzji olejków eterycznych. Używając olejku miętowego ułatwimy sobie oddychanie i wracanie do pełni sił może być nieco mniej uciążliwe.

  • Olejek miętowy, a olejek z mięty pieprzowej – czy to to samo?

    Olejek eteryczny mięty pieprzowej zwany jest często nieściśle olejkiem miętowym, gdyż jest kilkadziesiąt bardzo różniących się składem i zapachem olejków miętowych. Niestety wiele z nich nie jest tak do końca w 100% naturalnych i nie posiada właściwości organicznych produktów. W rzeczywistości na rynku spotyka się głównie syntetyczne olejki pachnące miętą oraz te wartościowsze z mięty pieprzowej oraz z mięty polnej. Najdroższe, niemal niespotykane są olejki otrzymane z przekwitniętej mięty.

  • Porady KEJ

    Olejek miętowy znakomicie odświeża, zwłaszcza chłodne kąpiele z olejkiem silnie orzeźwiają. Według części literatury odstraszają także komary.

Olejek miętowy znakomicie komponuje się z olejkiem:

  • Lawendowym
  • Eukaliptusowym
  • Rozmarynowym
  • Majerankowym
  • Cytrusowym

Posiada intensywną, trwałą nutę górną i środkową o charakterystycznym, dominującym, chłodzącym i orzeźwiającym zapachu mentolu.

Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek anyżowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.

Więcej informacji o innych, niezwykłych cechach i zastosowaniach olejku mięty pieprzowej KEJ znajdziesz już teraz na naszym blogu.

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u kobiet w ciąży i małych dzieci. Nie stosować u osób o skłonnościach do reakcji alergicznych.

Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).

Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.

Do stosowania zewnętrznego.

Ingredients/Składniki INCI:
Mentha Piperita Oil, Limonene*, Linalool*
* naturalnie występujący w surowcu.

Kraj pochodzenia:
Indie

Numer katalogowy: 8002-0010

*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek mięty pieprzowej 10 ml”